.

piątek, 22 kwietnia 2016

JAK Z NICZEGO ZROBIĆ COŚ #2: KUCHNIA I ŁAZIENKA


Przy niskobudżetowym remoncie mieszkania najtrudniej jest z kuchnią i łazienką. Tam nie wystarczy wstawić nowej kanapy i powiesić obrazka na ścianie, żeby odmienić przestrzeń i cieszyć się, że jest ładnie. A przecież nie chodzi o to, żeby kłaść nowe kafelki, wymieniać wszystkie szafki czy dokonywać innych, wymagających sporych nakładów finansowych, zmian. Dziś pokażemy wam, jak sobie poradziłyśmy z kuchnią i łazienką w krótkim czasie i za małe pieniądze.

ŁAZIENKANo cóż. Jak widać, łazienka nie prezentowała się zbyt atrakcyjnie. Stare kafelki, dziecięce wzorki, zniszczona podłoga. Na zdjęciu nie ma lampy, bo i w łazience jej nie było – jedynie przepalona żarówka nad lustrem.. Od tego postanowiłyśmy zacząć. Powiesiłyśmy na środku dużą żarówkę na kablu, nadając pomieszczeniu surowy wygląd. Wymieniłyśmy podłogę na metaliczną, żeby nadać mu jeszcze bardziej postindustrialny rys. Kafelki we wzorki oraz niektóre zwykłe pomalowałyśmy na czarno – niestety nie było czasu na malowanie całej łazienki. Dodatkowo wymieniłyśmy gałki w szafce, która już tam stała, odkręciłyśmy kilka niespójnych ze sobą wieszaków na ręczniki i powiesiłyśmy zasłonkę prysznicową. Czas pracy – ok. dwóch godzin. Efekt – zobaczcie.


KUCHNIA


Jak widzicie, kuchnia była trochę taka na odczepnego. Tu wstawiona jakaś zupełnie niepasująca szafka, tam zrobione miejsce pod zlewem na nie-wiadomo-co. Plus lodówka cała w naklejkach. Orzech do zgryzienia był twardy, czasu mało, ale zobaczcie, co wymyśliłyśmy.

Przede wszystkim przestawiłyśmy lodówkę. Stanęła ona w miejscu brązowej szafki, która po przemalowaniu i odświeżeniu znalazła swoje miejsce w salonie. Próbowałyśmy pozdzierać naklejki, nawet przy pomocy specjalnego płynu, ale niestety niektóre były tak stare, że za nic nie dało się ich usunąć. W związku z tym ozdobiłyśmy ją... okleiną. 


W miejsce po lodówce przesunęłyśmy stół. Musiałyśmy tak zrobić dlatego, że szafki z IKEA, które wstawiłyśmy, były szersze niż te, które były tam wcześniej. Poza tym w ten sposób uzyskałyśmy więcej przestrzeni do szykowania jedzenia.


Wymieniłyśmy blat na nowy. Żeby ożywić przestrzeń, tak, jak to lubimy robić, pomalowałyśmy wzdłuż ściany czerwony pasek. Dodatki dobrałyśmy do niego – czerwono-pomarańczowy panel na oknie, pomarańczowa cerata i zrobiony , komponujący się z panelem, obrazek. Zamiast wiszących szafek wybrałyśmy dwie skrzynki po owocach, pomalowane w środku na czarno.

I to już koniec remontu tego mieszkania. Trwał cztery dni, kosztował naprawdę niedużo, a efekt? To już do was należy ocena :)


1 komentarz:

  1. Wow jestem pod absolutnym wrażeniem, tak mało nowych materiałów wykończeniowych, a taka zmiana!

    OdpowiedzUsuń