.

środa, 22 czerwca 2016

Z ODZYSKU: ZNALEZIONA KANAPA ( T.458 JANUSZA RÓŻAŃSKIEGO)


Mamy lato! Chociaż według kalendarza zaczyna się dopiero dzisiaj, to już wcześniej mogliśmy się z nim przywitać. Dopóki nie przyjdą upały, podczas których będzie się chciało jedynie leżeć z lemoniadą i chować w cieniu, kontynuujemy wiosenne porządki i rozpoczynamy remonty. A skoro porządki i remonty, to pozbywamy się starych rzeczy. A skoro pozbywamy się starych rzeczy, to trzeba je wywieźć na gratowisko…

Pozbywanie się gratów ma to do siebie, że coś, co dla kogoś jest już stare i bezużyteczne, dla kogoś innego może okazać się prawdziwą perełką. Na przykład dla nas.

Nasza perełka leżała w tej stercie niechcianych rzeczy. 


Piękna, granatowa kanapa z lat 70. na metalowych nogach, z drewnianymi bokami, stała pokryta pyłem budowlanym na skraju wysypiska.


Wystarczył nam jeden rzut oka, żeby ocenić jej stan i się po prostu zakochać!

Oryginalna tapicerka, choć z wierzchu zakurzona i w niektórych miejscach ubrudzona resztkami farby, była kompletnie niezniszczona, a mechanizmy sprawne – kanapa się rozkłada.

Szybka decyzja – kanapę bierzemy! I choć przyjechaliśmy samochodem osobowym, zrobiliśmy wszystko, żeby wepchnąć ją do środka. Udało się!

Po powrocie do domu od razu zabrałyśmy się za czyszczenie. Po ściągnięciu kurzu ukazało się nam prawdziwe cudo.


Kanapa niestety nie stoi jeszcze na swoim miejscu, bo musimy zrobić małe przemeblowanie. Jak tylko ją ustawimy, od razu wam pokażemy, jak się prezentuje. Póki co nie mogłyśmy się powstrzymać i chciałyśmy wam ją pokazać jak najszybciej J Prawda, że jest piękna?

AKTUALIZACJA

Dostałyśmy informację, że jest to kanapa z lat 60. Model T.458 Janusza Różańskiego. Przyznajemy się, że jej nie poznałyśmy :)

25 komentarzy:

 1. Ooo, super! Wygląda zupełnie inaczej, niż na gratowisku. Swoją drogą bardzo interesujące miejsce i ciekawy jestem, czy u mnie jest coś podobnego :) Bo macie rację - coś, co dla kogoś jest bezużyteczne, dla nas może okazać się skarbem. I na odwrót. Dlatego nie warto niszczyć mebli, tylko je odstawiać lub wywozić. Mam jeszcze pytanie - jak udało Wam się wyczyścić kanapę z resztek farby?

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna kanapa, bardzo stylowa i warta zachodu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już na pierwszy rzut oka tak nam się wydawało, a po oczyszczeniu tylko się to potwierdziło :)

   Usuń
 3. to kanapa projektu Różańskiego, gratulacje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. powiem szczerze, że nie miałyśmy pojęcia, że to aż taka perełka :) ale ktoś już nas na Facebooku poinformował. zaraz edytuję wpis o tę informację :)

   Usuń
 4. Brawo. Mówię już od dawna Januszowi, żeby pojechał na wysypisko i coś wygrzebal. Ale mój Stary to ciężki koń. Pani mąż to skarb. Mój tylko pasztetowa z Lidla za 5,99 zajada.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne znalezisko :) i to w jakim stanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie, nic, zero zniszczeń!! nie możemy przestać się zastanawiać, kto ją wyrzucił :)

   Usuń
 6. Kanapa jest piekna, genialny kształt. Mimo to ja bym się bała przytargać ją do domu - pluskwy... Tak dla świetego spokoju potraktujecie ją jakimś robalozabijakiem, bo jeśli coś jest na rzeczy, to bedzie masakra...

  OdpowiedzUsuń
 7. Boki ma super! Po metamorfozie na pewno będzie wyglądać stylowo. Nie mogę się doczekać efektu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale my już nie będziemy z nią nic robić! takich klasyków się nie przerabia :)

   Usuń
 8. świetne odkrycie! Ciekawe ile jeszcze takich perełek się tam ukrywa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie! Ale aż tak się nie zagłębiałyśmy w poszukiwaniach, a ta kanapa stała dokładnie obok calej tej sterty, dlatego się nam udało.

   Usuń
 9. niestety jest to jedna z tych mniej wygodnych do spania, ale stylowa jest :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest boska.Stan idealny.Nawet siedzisko nigdzie nie pozapadane.

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie perełki vintage są najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam taka do sprzedania stan 100 % tapicerka zielona
  boki idealne czekam na propozycje cenowe tel 786289140
  foto dla zainteresowanych .

  OdpowiedzUsuń