.

poniedziałek, 7 marca 2016

DIY: TWÓJ WŁASNY JELEŃ ZA 23,99 ZŁ


Jeleń, czy to na obrazie, czy jego wiszące poroże, uznawany jest od dawna za symbol kiczu i złego smaku. Jednak od kilku lat możemy zaobserwować nowe zjawisko – używanie jego wizerunku jako modnego dodatku. I ten nowy, odświeżony jeleń, zyskuje sobie coraz większe rzesze fanów.

Dlatego dziś notka dla nich. Jeżeli do tej pory za nic nie dawałeś się przekonać, że rogacz na ścianie może być ozdobą – zjedź na dół i popatrz na zdjęcia :)


Głowę jelenia kupujemy na allegro w formie drewnianych puzzli 3D. Oferty są różne – zaczynają się od 23,99 zł, a kończą nawet na kilkuset.

My wybrałyśmy najtańszą ofertę:
GŁOWA JELENIA

Jeleń przychodzi do nas pocztą w kawałkach, które należy samodzielnie poskładać. Dlatego, poza końcowym efektem wizualnym, jest też świetną zabawą (i to nie tylko dla dzieci). 


Opakowanie zawiera oczywiście instrukcję – cóż, jak widać na zdjęciu, nie jest to nic skomplikowanego J

\

Żeby całość była stabilna użyłyśmy kleju do drewna. Za pomocą patyczka smarujemy łączone ze sobą elementy i składamy.


I tak po około trzydziestu minutach mamy gotową głowę jelenia.

Należy jeszcze chwilę odczekać, aż klej wyschnie. Po tym czasie możemy dowolnie pomalować nasze poroże. My wybrałyśmy do tego farby kredowe. Nasz jeleń jest biały i ma kolorowe rogi. A ponieważ my akurat lubimy kicz, będzie stanowił ozdobę salonu J
7 komentarzy:

 1. Kiedyś znalazłam w sieci szablon na jelenia. Z pomalowanego na czerwono kartonu wycięłam części i od 1.5 roku rogacz zdobi moją kuchnię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam też się marzy taki trójwymiarowy jeleń z kartonu. Szablon już znaleziony więc będziemy działać:-)!

   Usuń
 2. Jeleń jest przepiękny i te kolorowe rogi.Naprawdę strzał w dziesiątkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo oryginalny jeleń i taki wiosenny :) My też lubimy rogacze i wykonaliśmy swojego z patyków - i nadaliśmy mu imie Woody .Będzie nam miło jak zajrzysz http://www.kepamarzen.pl/item/125-jak-to-bylo-z-woodym

  OdpowiedzUsuń
 4. zawsze chciałam mieć takiego jelenia! dziękuję za inspirację, skrzętnie skorzystam:)

  OdpowiedzUsuń