.

wtorek, 26 kwietnia 2016

DODATKOWY POKÓJ W MIESZKANIU CZ. 1 // POKÓJ Z KUCHNI


Kupujemy mieszkanie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, świetnie nam się mieszka, metraż nam w pełni odpowiada.  Z biegiem czasu jednak coraz bardziej dostrzegamy potrzebę posiadania dodatkowego pomieszczenia – rodzą się dzieci, nam przybywa wyposażenia, potrzebny jest gabinet. Jeśli mamy osobną kuchnię, to dobrym rozwiązaniem może okazać się przerobienie jej na pokój!

Pokoje z aneksem zyskują coraz większą popularność - możemy wspólnie spędzać czas z rodziną zajmując się przy tym różnymi swoimi sprawami. Pokój przerobiony z kuchni to też świetne rozwiązanie przy mieszkaniach pod wynajem na pokoje. Kuchnię zawsze gdzieś da się upchnąć J

Oto kilka naszych adaptacji.
 • Typowa kawalerka w bloku z wielkiej płyty. W dużym pokoju powstała kuchnia z wyspą, a kuchnia zamieniła się w pokój dla dziecka. • Pokój z kuchni  w standardowym mieszkaniu z wielkiej płyty. Pomimo tego, że pokój ma powierzchnię 6.6 m mieści się w nim naprawdę wszystko J. Ponieważ było to mieszkanie na wynajem, zależało nam na jak największej ilości pokoi - powstała kuchnia bez okna w przedpokoju.  
W przedpokoju wykorzystałyśmy meble ze starej kuchni oraz dokupiłyśmy parę szafek.


 • Można też z wyjątkowo dużej kuchni (w tym przypadku 13,5 m) wydzielić osobny pokój (7 m). Podziału dokonano wg czerwonej linii. 
Jak widzicie, możliwości uzyskania dodatkowego pokoju jest sporo i nie zawsze wiąże się to z kupnem większego mieszkania ;) 

3 komentarze:

 1. Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców i rozmieszczenia pionów w mieszkaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja został zamontowany zlew oraz kuchenką w przedpokoju

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam w mieszkaniu taki metraż. Ale nie narzekam. Można dostać teraz ciekawe rzeczy. Mnie się udało upolować takie cudo http://italmeble.pl/oferta/salon/stoliki_kawowe

  OdpowiedzUsuń