.

środa, 25 maja 2016

5 PROSTYCH I SZYBKICH POMYSŁÓW: UPIĘKSZAMY MIESZKANIE


Masz akurat trochę czasu i nie wiesz, co ze sobą zrobić? Twoje mieszkanie wydaje się mało przytulne, ale nie masz możliwości/czasu/pieniędzy/ochoty, żeby je diametralnie odmienić? W takich momentach z ratunkiem przychodzą własnoręcznie wykonane drobiazgi, które nie dość, że pozwalają nam kreatywnie spędzić czas, to jeszcze ładnie się prezentują.

Dziś pokażemy wam pięć pomysłów, których realizacja jest naprawdę szybka i nie wymaga prawie żadnych nakładów finansowych. Dzięki temu, jeśli kiedyś znudzimy się ozdobami, nie będzie nam żal schować ich do szuflady i zastąpić nowymi J

 ZAKRĘTKI NA SŁOIKI Z FIGURKAMI

Zaczynamy od najłatwiejszego – efektywnych zakrętek. Stare figurki w dowolnym kształcie wystarczy przykleić mocnym klejem do zakrętek i posprayować na wybrany kolor. U nas – wściekły róż.


 OBRAZKI NA WIESZAKACH

Kolejny pomysł jest równie prosty do zrealizowania. Wystarczy wieszak na zdjęcia, grafika wydrukowana z Internetu (oczywiście taka, która została udostępniona w tym celu) oraz okładka do bindowania (folia bezbarwna i karton). Gotowe.


WŁASNE DONICZKI

Mało rzeczy tak upiększa mieszkanie, jak kwiaty w wazonach lub doniczkach. Ale te ładne doniczki trochę kosztują. Dlaczego samemu nie zrobić sobie takiej, na jaką ma się ochotę? Kupujemy w markecie najtańsze doniczki za złotówkę. Przemalowujemy je farbą (w naszym przypadku akrylową). Sadzimy w środku co chcemy, np. zawsze pięknie prezentujące się sukulenty lub kaktusy. Na wierzchu można posypać gresem ozdobnym, czy też ustawić małe figurki. 


LAMPKI KULE

Wiszące sznury lampek nadają wnętrzu przytulny i ciepły charakter. Pięknie prezentują się też sznury święcących kul. Bardzo łatwo można je zrobić samemu – wystarczy ponacinać piłeczki ping-pongowe i pozakładać na lampki. Można bawić się dowolnie wielkością i kolorem piłeczek, ale pamiętajcie – kolorowe bardzo słabo przepuszczają światło.


 TERRARIUM W ŻARÓWCE

Na koniec rzecz najtrudniejsza (ale nie przesadnie trudna ;)). Terrarium z żarówek. Może być zrobione na dwa sposoby – składać się z ziemi i żywych roślin lub z suchego mchu na kamykach i piasku. My wybrałyśmy drugą opcję. Żarówki trzeba bardzo dokładnie i ostrożnie oczyścić z „wnętrzości”. Najlepiej zrobić to za pomocą długich szczypiec i w okularach ochronnych, żeby żaden opiłek szkła nie dostał się nam do oka. Następnie możemy układać w żarówce dowolne kompozycje.


Realizacja większości z tych pomysłów nie powinna wam zająć więcej niż pół godziny. Jeśli macie wolny dzień, możecie pokusić się na zrobienie wszystkich :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz