.

środa, 24 lutego 2016

POKOJE METAMORFOZONE CZĘŚĆ 2: JAK Z NICZEGO ZROBIĆ COŚ
Dziś ostatni już wpis poświęcony mieszkaniu w Sopocie i druga część naszego cyklu „Jak z niczego zrobić coś”, w którym pokazujemy, jak za pomocą farb i paru niedrogich dodatków całkowicie zmienić wnętrze.


W tym pokoju dwie rzeczy od razu rzucały się w oczy – meblościanka, która ciągnęła się prawie wzdłuż całej ściany oraz składane, drewniane łóżko. Łóżko od razu nam się spodobało i miałyśmy na nie pomysł. Zostały nam jeszcze farby z malowania komody i doszłyśmy do wniosku, że przecierka będzie idealnie do niego pasować. Po dokładną instrukcję krok po kroku, jak pomalować mebel metodą Shabby Chic zerknij TU


Następnie przyszedł czas na meblościankę. Z nią było już gorzej – duża, nieporęczna, zajmująca pół pokoju. Wiedziałyśmy, że na pewno jeden segment musi zostać zdemontowany. I znowu przydali się nasi nieodzowni mężowie, bo zadanie to okazało się dużo trudniejsze, niż myślałyśmy. Ale na szczęście się udało. Żeby nadać jej trochę nowocześniejszego wyglądu, pomalowałyśmy fronty szarą farbą, która została z malowania kuchni. Wymieniłyśmy też gałki na czarne i białe z Ikea. 


W tym pokoju była także mała komódka, taka sama, jak w TYM pokoju. Ją również zdecydowałyśmy się pomalować na szaro, tą samą farbą. Tak samo zrobiłyśmy z biurkiem, które się tam znajdowało, ale w tym przypadku postawiłyśmy jedynie na jego fragmenty – tak, jak przy meblościance. Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy ta farba jest wydajna, to teraz powinny się one rozwiać – wystarczyła na całą kuchnię, dwie komódki, fragment boazerii, fronty i boki w dwóch szafach, biurko i jeszcze została! 


Żeby zachować spójność z resztą mieszkania, położyłyśmy tapetę na fragmentach ścian.


Małą lampę z biurka przemalowałyśmy na turkusowo farbą, która została z malowania krzeseł. Powiesiłyśmy też pod kolor turkusowe zasłony. Do tego dywan i lampa podłogowa i metamorfoza mieszkania w Sopocie dobiegła końca. 7 komentarzy:

 1. swietne tylko dlaczego firany tak nie starannie powieszone

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna metamorfoza:) w szczególności meblościanka:) gałki i szarość zupełnie ją odmieniły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy, miło słyszeć/czytać :)

   Usuń
 3. Zapraszam do właczenia się w akcję http://magazyninspiracji.blogspot.com/2016/02/projekt-niespodzianka-zostan-naszym.html Kto jak kto, ale Wy na pewno macie na czym przetestować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super :) Bardzo mi się podoba. Skąd tapeta? :)

  OdpowiedzUsuń